Ubrania jeździeckie

Jak ubrać się na pierwszą lekcję jazdy konnej? Otóż to jest kłopot. Bardzo dużo…
Ubrania jeździeckie
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Ubrania jezdzieckie (7)Jak ubrać się na pierwszą lekcję jazdy konnej? Otóż to jest kłopot. Bardzo dużo osób, które kochają te zwierzęta i niby jest to ich całe życie od razu będzie chciało: profesjonalne bryczesy, kask lub toczek, sztylpy, sztyblety, kamizelkę… Ale to nie jest takie łatwe. Kłopot w tym, że obuwie i ubrania jeździeckie są bardzo drogie i nabywając to wszystko wydalibyśmy minimalnie pół tysiąca. A gdyby po pierwszej jeździe nam się odechciało to co zrobić z zakupionym ubraniem? Pieniądze poszły w błoto? Chyba tak.

Kask jest najważniejszy podczas jazdy, ten element jeździecki powinien znaleźć w każdej stajni – nie musimy się zatem tym przejmować. Natomiast w poszczególnych stajniach jest to toczek – toczek jest nieco „gorszy” od kasku. Właściwie nie spełnia on jakichkolwiek funkcji ochronnych. Więc miejmy na uwadze epokę kasków ze wszystkimi atestami i trzypunktowym zapięciem. Unikajmy jeżdżenia w toczkach. Bryczesy nie będą z pewnością potrzebne nam na pierwszą lekcje, wystarczą legginsy. Jeśli chodzi o bytu to powinny być na lekkim obcasie, by nie wypadały ze strzemion.

Pozostałe artykuły:

Related Post

słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, N25 opalanie natryskowe, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, armatura łazienkowa Dornbracht, płytki łazienkowe Apavisa, tanie taxi ketrzyn
top